Październik 21, 2019, 04:59:53 am
VWPolo Klub

Autor Wątek: [6N2] przeróbka xenonu z GTI na bi-xenon hella evox-r  (Przeczytany 959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Październik 29, 2016, 05:21:06 pm
Przeczytany 959 razy

krzyDOLAR

Global Moderator
oferuję usługę modyfikacji reflektorów xenonowych z 6N2 GTI polegającą na zastąpieniu fabrycznych soczewek odpowiednikami bi-xenonowymi typu hella evox-r.

w skład usługi wchodzi:
- rozklejenie lamp
- wyczyszczenie ich od środka
- wymiana soczewek
- profilaktyczna wymiana mocowania silniczka do odbłyśnika, na wersję wykonaną z innego materiału dodatkowego wzmocnionego blaszką
- wypolerowanie klosza wraz z zabezpieczeniem go powłoką ceramiczną nanolex si3d headlight
- sprawdzenie szczelności reflektora oraz jakości emitowanego światła

jest to dobra alternatywa dla osób posiadających reflektory w wersji angielskiej bądź dla tych, których fabryczne odbłyśniki są już wypalone i jazda w nocy staje się utrapieniem.

montowane przeze mnie soczewki są nowe. lampa po modyfikacji wygląda tak samo jak seryjna. soczewki mają ten sam rozmiar i pasują na zasadzie plug&play bez żadnego wiercenia i cięcia. żarnik pozostaje ten sam - D2S. mogę zamontować nowe oem vw w cenie 90 zł / szt.

koszt usługi to 700 zł, odsyłka zwrotna jest w cenie. usługa objęta jest roczną gwarancją.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2016, 07:47:10 pm wysłana przez krzyDOLAR »

Październik 29, 2016, 09:40:28 pm
Odpowiedź #1

zxxck

Jaki czas wykonania całej operacji ?

Październik 30, 2016, 12:49:10 pm
Odpowiedź #2

krzyDOLAR

Global Moderator
w odpowiedzi na pytania pojawiające się tu i na innych forach (zestaw pasuje też do audi a6c5, bmw e39 i passata b5fl):
Jaki czas wykonania całej operacji ?
czas wykonania usługi to jeden dzień, dzięki czemu nie ma konieczności uziemiania auta na tydzień (np. jeśli lampy dostanę we wtorek, wysyłam je w środę i w czwartek są już z powrotem u właściciela)
czy w momencie dokonywania przeróbki jesteś w stanie poprawić mocowanie całego wkładu lampy jak i przedniego odbłyśnika?
odbłyśnik w 6N2 GTI trzyma się od góry w dwóch bolcach. od dołu wspierany jest jedynie silniczkiem który steruje kątem całego odbłyśnika - co za tym idzie kątem soczewki, która jest do niego przykręcona na sztywno. w przypadku gdy odbłyśnik sprawia wrażenie oberwanego i leży zbyt nisko, wystarczy go z powrotem wcisnąć na bolce prowadzące. nie da się jednak tego zrobić bez zdjęcia klosza, bo nie ma za co złapać. w takiej sytuacji nie da się ustawić poprawnie wysokości świecenia a samopoziomowanie albo nie działa wcale, albo działa niepoprawnie. 5 na 8 lamp które przerabiałem miały wypięte odbłyśniki, więc można powiedzieć że to typowa usterka i jestem w stanie to naprawić. nie pomogę jednak jeśli elementy odbłyśnika odpowiadające za jego mocowanie od góry są pęknięte - wymieniam jedynie mocowanie siliczka - gdyż jest ono osobnym i demontowalnym elementem
jakiej firmy są te soczewki i czy można je od ciebie kupić zamiast wysyłać lampy do regeneracji?
zestaw bixenon jest firmy morimoto, nie ma możliwości zakupienia go osobno
czy wystawiasz fakturę vat? jaka jest forma płatności za usługę?
mogę wystawić fv vat 23%, płatność jest za pobraniem - w momencie odbioru zregenerowanych reflektorów
czy jest możliwość zamontowania soczewek do seryjnych reflektorów?
być może, ale nie zajmuję się tym
czy jesteś w stanie przeprowadzić regenerację zwykłych reflektorów? chodzi o wypolerowanie kloszy i wymianę elementów odpowiadających za mocowanie odbłyśnika
tak, ale nie dotyczy to reflektorów valeo. mogę naprawić hella, depo, tyc, dj auto
czy mogę wysłać lampy teraz, a odbiorę je i zapłacę za usługę w grudniu?
nie ma takiej możliwości, na tą chwile zostały mi dwa komplety soczewek, więc decyduje kolejność zgłoszeń

Listopad 14, 2016, 02:03:27 pm
Odpowiedź #3

krzyDOLAR

Global Moderator