Sierpień 23, 2019, 10:55:42 am
VWPolo Klub

Autor Wątek: przeniesienia sklepu interentowego za granicę  (Przeczytany 293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lipiec 27, 2018, 06:36:56 pm
Przeczytany 293 razy
Offline

Bielski


Zastanawiam się nad przeniesieniem siedziby sklepu internetowego do Czech. Przede wszystkim jak czytałem na blogu Zasady Ogólne, są tam dużo niższe koszty. Składki na ZUS są liczone od dochodów, a nie jak chcą u nas wprowadzić od przychodu. Jak się ma działalność na niskiej marży nie można płacić wysokich podatków od obrotu. Poza tym usługi takie jak hosting, serwer, prowadzenie strony są dużo niższe. Podatki też są niższe. Zarówno dochodowy, jak i VAT. No i najważniejsze tam nie trzeba mieć kasy fiskalnej jak się ma obrót udokumentowany przelewami i płatnością kartami płatniczymi -www.zasadyogolne.info/2018/07/zakadanie-dziaalnosci-za-granica-firma.html . A tak naprawdę wystarczy mieć jedynie w Czechach zarejestrowaną działalność. Nie trzeba nawet tam mieszkać. Podobno w Luksemburgu też jest ok.

Marzec 01, 2019, 08:03:55 pm
Odpowiedź #1
Offline

rikscha


W sumie to żaden problem, gdzie zarejestrujesz działalność sklepu internetowego. Musisz jedynie wynająć biuro, chociażby wirtualne. Stronę internetową, hosting i serwer może być gdzie tylko chcesz. Magazyn też. Wystarczy zobaczyć jak to robi jedna z firm IT zajmująca się nawigacjami. Oni nawet nie zatrudniają programistów tylko "sprzedawców na prowizji". Dzięki temu mają w Polsce dwa biurowce, a oficjalnie w ogóle ich w Polsce nie ma.
Oczywiście stronę internetową i obsługę można zlecić firmie w Polsce bo to wygodniejsze z uwagi na barierę językową. Do skutecznej reklamy sklepu internetowego polecam New Project - agencję SEO Łódź - http://www.newproject.biz.pl