Autor Wątek: 6R Migające awaryjne + światła stopu  (Przeczytany 41 razy)

Offline Tokar

• phpBB Nowicjusz
  • Model auta: Polo 6R 1,4 85KM Highline 2010r
6R Migające awaryjne + światła stopu
« dnia: Czerwiec 25, 2020, 09:42:35 am »
Witajcie,
Kilka dni temu spotkałem się w Mojej Polówce z problemem z wycieraczką (Czasem jak otwierałem bagażnik (wciskałem znaczek VW) to wycieraczka wykonywała ruch o kilka stopni.

Wczoraj postanowiłem sprawdzić co jest powodem. Niestety w gumowym przelocie od klapy bagażnika i odwinięciu parcianej taśmy zastałem przewody w takim stanie:

Podczas odwijania taśmy parcianej prawdopodobnie pozwierały się przewody. Przez chwile zapaliły się światła awaryjne i postoju (lub stopu) i migały naprzemiennie.  W miarę szybko odłączyłem akumulator.

Po naprawie wiązki mam poważniejszy problem. Po podłączeniu akumulatora cały czas migają światła awaryjne oraz świecą światła stopu. Kluczyk w tym momencie jest poza stacyjką, światła wyłączone itp. Nie da się tego wyłączyć- jedyny sposób to odłączenie akumulatora.
Ponad to auto nie reaguje na pilot, nie działa centralny zamek (nawet z kluczyka) oraz świecą się kontroli otwarych drzi oraz klapy bagażnika.
Auto odpala bez problemu.

Nie wiem do czego bezpośrednio (i pośrednio ;)) idzie wiązka z klapy bagażnika. Co steruje ww. światłami. Proszę o pomoc, jakiś schemat lub sugestię gdzie szukać problemu.
Pozdrawiam,
Piotrek

Offline Tokar

• phpBB Nowicjusz
  • Model auta: Polo 6R 1,4 85KM Highline 2010r
Odp: 6R Migające awaryjne + światła stopu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2020, 04:14:01 pm »
Dziękuję za szereg odpowiedzi, mnóstwo cennych rad a przede wszystkim za chęć pomocy komuś w potrzebie.
Choć może i lepiej, że nikt nic nie napisał, bo mogło by to być "wstawiłeś za duże zdjęcia".

Wracając do tematu.
Naprawiłem wiązki, doszedłem do tego, że uszkodzony był BCM. Na trasie kupiłem używany z końcówką 088D (mój ma 087D). Pozwoliło mi to na bezpieczne dojechanie do domu (wszystkie światła zewnętrzne działają prawidłowo).

Dziś byłem u elektronika, żeby zgrać konfigurację, ale nie można wgrać jej do "nowego" BCM. Jest on niewidoczny. Czy ma ktoś sugestię dlaczego? Czy muszę kupić BCM z dokładnie taką samą końcówką?
Jeśli komuś jeszcze chce się pomagać na tym forum, to zapraszam do dyskusji.

Offline vitec

• phpBB Raczkujący
  • Model auta: VW Polo 6R 1,6 Tdi 75Ps
Odp: 6R Migające awaryjne + światła stopu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2020, 08:55:57 pm »
jeśli nie masz opcji start/stop a być może kupiłeś z takiego auta to będzie brak komunikacji z nim
było tylko  75 Ps jest 132 Ps
Lampy Hella H7 już są 
czujniki parkowania przód/tył są
RCD330 i OPS działa
lusterka elek+grzanie jest
dzienne+przeciwmgielne są + doświetlanie
BCM 87D działa