Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
silnik / Odp: Polo 9n3 1.4tdi BWB szarpie na mrozie, gaśnie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez raffall22 dnia Styczeń 15, 2022, 10:14:46 am »
Dzięki za podpowiedź, oczywiście filtr wymieniony (chociaż był UFI podobno dobry), płynu nie ubywa, ale masło pod korkiem to jest, może dlatego że same krótkie trasy ( do10km).
Ogólnie od ok. 3 stycznia nie ma problemu , jest cieplej albo zimowe paliwo w końcu przepłukało układ.
Kiedy wrócą mrozy dopiero się okaże.
Jeśli problem powróci, to zastanawiam się nad podgrzewaczem paliwa, podpiąłbym go na przykład pod ogrzewanie tylnej szyby, przed filtrem paliwa. Niektóre auta to mają a w polo nie widziałem. 
Pozdrawiam.
2
Offtopic / Odp: Aplikacja do rozmów z innymi kierowcami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marbos dnia Styczeń 12, 2022, 10:12:00 am »
Korzystam z tego czasami. Muszę przyznać, że super sprawa :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez qdyn dnia Styczeń 09, 2022, 04:51:50 pm »
U siebie jak wygłuszałem auto to nie było tej dziury, ale masz rudą od środka, sprawdź sobie co jest za nadkolami
4
silnik / Odp: Polo 9n3 1.4tdi BWB szarpie na mrozie, gaśnie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez qdyn dnia Styczeń 09, 2022, 04:48:14 pm »
Wymień filtr paliwa najpierw o ile tego nie zrobiłeś, jak kopci na biało to płynu chłodniczego nie ubywa?
5
Nawigacja / CB Radio / Jakie radio z Apple CarPlay do Polo 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez freakypixels dnia Styczeń 02, 2022, 12:11:21 pm »
Cześć! Posiadam Polo z 2018 z dość nieczęsto spotykanym radiem Composition Colour, bez nawigacji, bez przycisku „app”.
Chciałbym wymienić tę jednostkę na taką z Apple CarPlay (wbudowana nawigacja mnie nie interesuje), ze wsparciem dla wszystkich natywnych funkcji auta (w tym czujników parkowania, obsługi z kierownicy, itd.) a przy tym uniknąć konieczności wymiany całego panelu deski rozdzielczej i elementów schowka. Czy znacie jakieś rozwiązania typu „plug & play”, które mogłyby u mnie zadziałać?

https://share.icloud.com/photos/0ad28H0B6AsbsbU080h_cQxkw#Transbud
6
silnik / Polo 9n3 1.4tdi BWB szarpie na mrozie, gaśnie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez raffall22 dnia Grudzień 28, 2021, 06:38:06 pm »
Dzień Dobry.
Polo zawsze odpala bez problemu, ciepło czy mróz jak to się mówi "ze strzała" mimo że stoi na dworze. Problem polega na tym że kiedy jest -5 albo zimniej i nie potrzeba skrobać, czyli odpalam i jadę auto po około 300 metrach zaczyna szarpać , nie ma mocy, wtedy jak uda mi się gdzieś zjechać to 5-10 minut pochodzi i dalej jest ok. Najgorzej jak zgaśnie wtedy ciężko odpalić i sporo białego dymu. Paliwo 3 dni temu(3 odpalenia temu, ok 40 km temu) zatankowane pod korek premium z państwowej sieci, wcześniej było letnie wyjeżdżone do rezerwy.
Może ktoś z Państwa miał podobny przypadek i wie co na to poradzić, to mój pierwszy diesel, mam dostęp do garażu z podstawowymi narzędziami.
Pozdrawiam.
7
100 technicznych pytań do... / 6n2 1.4 akk. Profil piasty sprzęgła.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez usstrike dnia Grudzień 28, 2021, 09:55:22 am »
Witam.
Potrzebuje w moim polo zmienić sprzęgło na mocniejsze.
Myślałem,żeby wrzucić albo docisk z 1.6 GTI albo całe sprzęgło tylko tu rodzi się pytanie o różnice profilu piasty.
Większość katalogów mówi o profilu 18.3x20.7 zaś niektóre o 18.3x20.4.
Pytanie czy ten ciut mniejszy profil podejdzie w przypadku gdy formalnie powinien być ten większy.
Z góry dziękuję za pomoc.:)
8
nadwozie + wnętrze / Szyberdach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bieszczadon dnia Grudzień 27, 2021, 10:06:27 am »
Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem VW polo Cupe z 1993 r. Auto od początku ma problem z szyberdachem. Szyberdach dojeżdża do końca ale nie unosi sie na swoje miejsce. Woda się nie nalewa do kabiny ale powyżej 60km/h strasznie szumi no i nie wygląda. Czy ktoś podpowie jak sie do tego zabrać by zrobić ale się nie narobić i niczego nie zepsuć?
9
100 technicznych pytań do... / Odp: Jakie felgi i opony do Vw polo 6N
« Ostatnia wiadomość wysłana przez szczepan77 dnia Grudzień 26, 2021, 07:00:02 pm »
Witam .am obecnie te felgi:

https://www.google.com/search?q=kba+44822&oq=kba+44822&aqs=chrome..69i57.6030j0j9&client=ms-android-xiaomi-rvo3&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=9x3oNgAMTDhSHM

Chce przejść na felgi z opona 185/55 R14
Szukam jakis felgi na olx ale mam problem przez brak wiedzy, czy ja musze Szukam tylko i wyłącznie felgi z wartościami ET40 i 7J ?
Moje vw polo 3 1.4 44kw hatchback przedlift 6N2
10
silnik / Silnik po remoncie, nierówno pracuje na luzie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez czechows dnia Grudzień 25, 2021, 08:29:12 pm »
Witam klubowiczów,

mam polo 9N3 silnik 1.2 BZG benzyna przerobiony na gaz (BRC), prawie 140kkm.

Od kilku tysięcy kilometrów silnikiem mocno "trzęsło" na zimnym starcie i na luzie, po dodaniu gazu jechał ok, jak się nagrzał też było ok, czasem wychodziły misfires. Po diagnozie endoskopem dół silnika ok, głowica do wymiany (gniazda zaworów), "gazownicy" powiedzieli mi że to nie od instalacji bo w Polówkach benzynowych też czasem padają w tym silniku przy takim przebiegu.

Gazownicy zrobili mi mały remont, zmieniona głowica (na regenerowaną), przy okazji łańcuch rozrządu, olej, płyn chłodniczy itp, pierścieni nie tykaliśmy bo auto nigdy nie jadło oleju i trzeba by pewnie silnik wyciągać. Do paliwa został dodany oczyszczacz paliwa. Problem zniknął, natomiast pojawił się inny: stojąc na luzie, z nogą na hamulcu czasem wyczuwam lekkie "kaszlnięcia" silnika -- 2-3 pod rząd. Obroty zostają na tym samym poziomie, check engine się nie pojawia. W poniedziałek jadę do warsztatu znowu, być może uda się odczytać jakiś błąd. Ale w międzyczasie -- czy ktoś z Was się z tym spotkał, jak myślicie czy to problem czy po prostu nowa głowica się "dociera", a może przez domieszkę do paliwa?
Strony: [1] 2 3 ... 10