Witam.W polo z silnikiem 1.9 sdi z 1998 roku mam problem polegający na tym ze gdy silnik juz jest rozgrzany to zeby po zgaszeniu opdalil musi chwile pokrecic.Jak jest zimny to nie ma problemu z odpaleniem ale jak juz sie zagrzeje to juz masakra.Proszę pomóżcie
opcja szukaj czujnik temperatury lub poprostu pompa i tyle lecz takie przypadłosći mają 1.9D lecz pewnie ktoś Ci wcisnął że masz SDI zacznij od tego czy masz SDI czy zwykłe D
[quote=""qbot1""]ja mialem podobny problem i okazalo sie ze cewka do wymiany bo sie konczy[/quote]Zanim coś walniesz to przeczytaj o jaki silnik chodzi, żadnej cewki tu niema.
[quote=""ghul177""]ktoś Ci wcisnął że masz SDI zacznij od tego czy masz SDI czy zwykłe D[/quote]Dlaczego od razu sądzisz, że może mieć zwykły 1,9 D, przecierz SDI były montowane od 1996 roku, kod AGD, ale byli i tacy tutaj co sądzili, że mają SDI, a mieli zwykłego D.
Jeżeli chodzi o problem z odpałem ciepłego, to może problem jest z pompą wtryskową lub problem masz z aku, albo z rozrusznikiem i na ciepłym zbyt wolno kręci.