[6N] Czy to alternator?

Moderatorzy: Global Moderator, Moderator

B
BGN
Newbie
Newbie
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2013, 16:56

[6N] Czy to alternator?

Post autor: BGN »

Witam! W moim Polo silnikiem AEF pojawił się problem. Mianowicie po odpaleniu silnika obrotomierz wskazuje tylko 400 obr/min (silnik pracuje normalnie) a spod maski wydobywa się stukot, żadna kontrolka się nie świeci. Wszystko mija po lekkim przygazowaniu, auto zaczyna pracować normalnie. Czy to alternator? Co o tym myślicie?
A
Anonymous

Post autor: Anonymous »

na alternator mi to nie wygląda może nie do końca ogarniam, ale wiem, że jak alternator padł w jednym z aut to świeciła się kontrolka akumulatora
r
rolf
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 507
Rejestracja: 16 lis 2008, 9:16
Lokalizacja: Sląskie

Post autor: rolf »

Obstawiam sprzegiełko w rolce na alternatorze o ile jest?
Awatar użytkownika
bialy0666
Namiętny pisarz
Namiętny pisarz
Posty: 1203
Rejestracja: 01 sie 2010, 2:58

Post autor: bialy0666 »

rolka altka powinna się tylko obracać , jeśli się rusza góra dół to raczej jej wina. Podobnie jest przy padniętym napinaczu tylko opór napinacza jest słaby lub wcale - klucz oczkowy 15-stka i sprawdzasz opór na rolce napinacza .
podobne tematy;
search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=rolka+altka&fid[
ODPOWIEDZ

Wróć do „elektryka + centralny zamek”