Problem z polo

Moderatorzy: Global Moderator, Moderator

M
MARIO1
Raczkujący
Raczkujący
Posty: 44
Rejestracja: 11 wrz 2010, 22:05
Lokalizacja: warminsko-mazurskie PASŁĘK

Problem z polo

Post autor: MARIO1 »

Mam poważny problem a mianowicie stuki z przodu samochodu !!! Byłem u trzech mechaników i żaden nie pomógł . Problem jest taki jadę sobie samochodem wszystko ładnie ale gdy tylko zacznę zwalniać silnikiem po przez ujmowanie gazu to stuka jak by był walnięty przegub lecz nie jest żaden bo wszystko było sprawdzane . Najlepsze jest to że samochodem mogę ruszać z piskiem i nic nie puka mogę jechać na skręcie pełnym w prawo lub w lewo i też nic nie puka na wstecznym też nic !!!! Problem jest tylko jak jadę i ujmuje gaz i raptownie na wolnych obrotach coś zaczyna stukać z pod spodu ... Sprawdzałem i wahacze przeguby rozbierałem nie wiem gdzie już szukać dalej przyczyny morze ktoś pomorze mechanicy już nawet ręce rozkładają !!! A biegi bez problemu też wchodzą olej też był dolewany 2 tygodnie temu a tą usterkę mam od 5 dni :?:
x
xdavvex
Namiętny pisarz
Namiętny pisarz
Posty: 1226
Rejestracja: 07 lut 2010, 21:03
Lokalizacja: Słubice

Post autor: xdavvex »

napisz cos wiecej, jaki to dzwiek ,skad dokladniej sie on wydobywa.. tylko jak zwalniasz silnikiem? od jakiejs odpowiedniej predkosci (km/h) sie to dzieje??
Mój kawałek szarej blachy

Gdzie zaczyna się pasja tam kończy się ekonomia.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Ślesin 2012
M
MARIO1
Raczkujący
Raczkujący
Posty: 44
Rejestracja: 11 wrz 2010, 22:05
Lokalizacja: warminsko-mazurskie PASŁĘK

Post autor: MARIO1 »

dzwięk wydobywa się w okolicach prawej strony samochodu od spodu i to dzieje się tylko jak zwalniam silnikiem i przy niskich prędkościach a dzwięk to takie lekkie stuki coś w stylu padnięty przegub . Mogę ruszać samochodem z piskiem opon i nic się nie dzieje
j
jabbson
Newbie
Newbie
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2009, 18:30

Post autor: jabbson »

Być może luzy między tulejką wachacza na mocowaniu do wsporników nadwozia lub śrubami, lub niedokręcone nakrętki drążka stabilizatora.
Awatar użytkownika
vwkas18
G-LaderMan
Posty: 4420
Rejestracja: 15 lis 2008, 6:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: vwkas18 »

na 80 procent okręcona poduszka stabiliatora
zrób próbę na placu bez aut zrób gwałtowny skręt i szybkie odbicie w drugą stronę
jedna próba prawa lewa i druga lewa prawa a wyjdzie
M
MARIO1
Raczkujący
Raczkujący
Posty: 44
Rejestracja: 11 wrz 2010, 22:05
Lokalizacja: warminsko-mazurskie PASŁĘK

Post autor: MARIO1 »

pomogło panowie posprawdzałem jeszcze raz wszystko okazało się że była luzna jedna poduszka stabilizatora posprawdzałem jeszcze przeguby wahacze przesmarowałem wszystko wd40 i problem zniknął !!!! po 7 dniach męczarni . Wielkie dzięki :piwo:
Awatar użytkownika
vwkas18
G-LaderMan
Posty: 4420
Rejestracja: 15 lis 2008, 6:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: vwkas18 »

problem dość czesty i typowy :grin:
MARIO1 dzięki za pochwałę
r
rysiek123
Newbie
Newbie
Posty: 15
Rejestracja: 07 gru 2008, 17:26

Post autor: rysiek123 »

ten sam problem, pomogło zamiana kół :yahoo: stronami.
M
Matimb
Newbie
Newbie
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2011, 22:23
Lokalizacja: Poznań/Oborniki

Post autor: Matimb »

Ja też mam mały problem!
Objawia się on w ten sposób że gdy wjadę w jakąś dziurę, czy też na nierówną drogę to z przodu z prawej strony mi coś dzwoni, jest to taki metaliczny dzwięk! jakby jakaś blacha o blachę uderzała? Wydech to nie jest na 100% procent-sprawdzałem! Na prostej drodze jest wporządku! odkręcałem koło i nie mogłem do tego dojść co to jest!
Może macie jakieś pomyśły?
ODPOWIEDZ

Wróć do „zawieszenie + hamulce”